A foglalkozás kezdetén a kiállítóterembe egy "fáradt" őslénykutató érkezik, akinek nehéz hátizsákját a gyerekek közreműködésével kipakoljuk, és megvizsgáljuk, milyen rejtélyes tárgyakat (eszközöket, és frissen talált leleteket) hord magával.
Miután néhány érdekes dolgot mesélünk az őslénykutató által feltárt lelőhelyekről, megmutatjuk az "ősmaradványt dobozt", melyet kinyitva jól látható, hogy a meszes héjú állatok lenyomata esetében egy negatív és egy pozitív lenyomat is megőrződhet. Ezután átsétálunk a foglalkoztatóba, hogy időben lekezdhessünk "ősmaradványt gyártani" - azaz agyaglenyomatot készíteni recens kagylók és csigák házairól. Ezt követően a formákat kitöltjük néhány cm magas gipszréteggel (ezt azért kell a foglalkozás elejére venni, hogy a játék további része alatt megkössön a gipsz)
A gipszkiöntés után tovább játszunk a kiállítóteremben: letekerjük a végtelennek tűnő időszalagot.
Ezután a Jégkorszak-szekcióba sétálunk, és mindenki kap egy jégkorszaki vagy más ősállatos kitűzőt. Képek alapján mesélünk az állatok érdekes tulajdonságairól, sokszor kérdezve a gyerekeket. Az állatok magassága alapján egy jégkorszaki tornasort állítunk össze, majd megtapsolunk mindenkit, aki részese a tornasornak.
A jégkorszak elmúltával átmegyünk a foglalkoztatóba, és megnézzük, megszülettek-e az ősmaradványok.
Iskolás csoportok számára a foglalkozás kiegészíthető még a dinó-lépésszámláló, és a Ki kivel élt együtt? játékokkal is. Bejelentkezés: termtudmuzeumpecs@gmail.com
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése